Червоний Елвіс (соціалістичні настрої серед домогосподарок)
ПРЕМ’ЄРА 18, 19, та 20 березня 2010 року. (Увага! Можливі додаткові покази)
Ініціатором проекту стало молоде подружжя: Валентин Панюта й Тетяна Міхіна. Чекаючи на дитину, вони документували процес вагітності Тетяни. На підставі цієї документації у співпраці з Сергієм Жаданом, з’явилась п’єса «Червоний Елвіс».
Це гострий, іронічний, актуальний, жорсткий текст, що складається з шести новел:
Як схуднути без дієти. Як влаштувати незабутню корпоративну вечірку. Як зберегти родинний затишок. Як відмовити рекламному агенту. Як харчуватися в супермаркетах. Як убити всіх.
Своєрідний підручник для самотньої вагітної домогосподарки, яка має не просто вижити в сучасному суспільстві споживання, але зберегти свободу своєї ще ненародженої дитини. У виставі використаний активний відео-компонент у поєднанні з сучасним дизайном, хореографією та музикою.
Сергій Жадан: «Король-Елвіс – ключова фігура шоу-бізнесу, Ленін маскультури, головна медійна матриця ХХ століття, одне з найбільш пізнаваних облич цивілізації, один із головних винуватців апокаліпсису сьогодні. Присутність його повсюдна й неусвідомлена, вплив його солодкий і згубний, значення його для капіталістичної системи цінностей настільки невід’ємне, що хтось мусив з’явитись йому на противагу.
Червоний Елвіс – це екологічна альтернатива накачаній пропагандою поп-культурі, непідкупний герой піонерських коміксів, червоне знамено громадянського спротиву всіх самотніх вагітних домогосподарок наших об’єднаних спальних районів.»
Михайло Барбара: «Цей текст – один з найдоступніших, як і в Сергія Жадана, так і серед тих, з якими зазвичай працюють Арабески. Такий собі «withoutloveandstory» уривок з дуже впізнаваного сучасного життя. Ми старалися зосередитися на професії та отримувати задоволення від експериментів із саундом, текстом, хореографією, архітектурою та дизайном вистави.»
Світлана Олешко: «Нам довелося «дописати» свій фінал, точніше невербальними засобами його додати. Мені здається, що саме такий фінал надає виміру і сенсу тим безглуздим і малопотрібним речам, з яких і знущається автор, але якими ми всі перейняті щодня.»
Мирослав Шкандрій (автор англійського перекладу тексту): «Не розумію, чому автор має щось проти робітників міста чи місцевої управи, чи може суспільної служби? Щось тут бракує…»
УВАГА, У ВИСТАВІ ВИКОРИСТАНА НЕНОРМАТИВНА ЛЕКСИКА!
Тривалість вистави 58 хвилин (без антракту)
Текст – Сергій Жадан
Постановка – Світлана Олешко
Музика – Younnat (www.younnat.com) – сольний проект Олега Сердюка, клавішника групи «Lюк».
Сценографія та дизайн проекту – ГРАФПРОМ (www.grafprom.com.ua)
Хореографія – Олександр Задачин, Лариса Венедиктова
Монтаж відео – Олександра Панченко
Актори: Михайло Барбара, Наталія Цимбал, Ірина Волошина
Координатори проекту: Марія Заіченко, Марина Конєва
Вхід по запрошенням.
запрошення можна дістати тут:
1. Харківський літературний музей (вул. Фрунзе, 6)
2. Харківська муніципальна галерея (вул. Чернишевська, 15)
3. Театральні каси у "Слобідській садибі" (вул. Данілевського, 26)
У відео до вистави використано роботи Артема Волокітіна Артема Волокітіна: «Комбінаторика» та «Юнак» та матеріали АН «МедіаПорт»
Виставу створено за підтримки Швейцарської культурної програми Про-Гельвеція
Головний інформ-спонсор: РА «Simon»
Інформаційна підтримка: «Харьков: Что? Где? Когда», ХДОТ, ІА Мост, www.mediaport.ua, www.artvertep.com, www.sumno.com, www.nezabarom.ua
Нас можна знайти тут: www.arabesky.org.ua theatre@arabesky.org.ua.
Довідки за телефоном: 066 855 68 05.